NAJWIĘKSZY PRODUCENT
OKIEN I DRZWI PCV W EUROPIE

Ciepły montaż

Kupujesz okna lub drzwi?

Koniecznie zapytaj o ciepły montaż!

Drzwi uchylno-przesuwne

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne (tzw. suwanki) wykonane w systemach pięciokomorowych IGLO 5 oraz siedmiokomorowych IGLO ENERGY są wysoce energooszczędnym i nowoczesnym rozwiązaniem, alternatywnym dla standardowych balkonów dwuskrzydłowych.
Drzwi wykonywane są z eleganckich, zaokrąglonych profili GL System, dzięki czemu zapewniony jest elegancki, nowoczesny i ponadczasowy design. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań - ich otwieranie jest bardzo wygodne i nie wymaga użycia siły. Skrzydła suwanki znajdują się bowiem na dwóch niezależnych prowadnicach, które zachodzą jedna na drugą, dzięki czemu zapewniają większy komfort użytkowania i lepszą funkcjonalność.  Drzwi uchylno-przesuwne w systemach IGLO 5 mogą występować również w tzw. systemie górno-bieżnym, a jego charakterystyczną cechą jest możliwość zastosowania niskiego progu o wysokości 20 mm. Sterowanie skrzydłem możliwe jest dzięki specjalnym okuciom renomowanych firm GU (w przypadku systemu IGLO 5) oraz MACO (w przypadku systemu IGLO ENERGY) , w których elementy przesuwające, tzw. wózki, znajdują się w górnej części skrzydła (odwrotnie do standardowych systemów uchylno-przesuwnych), natomiast w dolnej części skrzydła i ramy znajdują się prowadnice i elementy stabilizujące tor jazdy skrzydła. Drzwi charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi dzięki zastosowaniu progu aluminiowego z przekładką termiczną. Istnieje możliwość zastosowania klamki obustronnej, klamki z kluczykiem oraz okuć antywyważeniowych RC2N, wpływających wysoki poziom bezpieczeństwa.


Zalety

  • nowoczesny i elegancki design, dzięki zaokrąglonym profilom GL System
  • wysoka szczelność drzwi, dzięki wysokiej jakości okuciom obwiedniowym,
  • uniwersalność zastosowania – istnieje możliwość montażu suwanek na niezadaszonych tarasach;
  • wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki wysokiej jakości okuciom z czterema grzybkami antywłamaniowymi;
  • możliwość wykonania „suwanek” w wersji antywyważeniowej - dostępne okucie antywłamaniowe klasy RC2N;
  • doskonała funkcjonalność zapewniona dzięki nowoczesnym okuciom automatycznym, które wspomagają otwieranie i zamykanie drzwi;
  • komfort i wygoda odzwierciedlona w płynnym i cichym przesuwaniu skrzydła;
  • bogata gama kolorystyczna umożliwiająca olbrzymią dowolność w zakresie aranżowania wnętrza
  • duża swoboda aranżacji, dzięki możliwości wykonywania większych konstrukcji
  • większy dostęp światła dziennego i doskonałe nasłonecznienie pomieszczeń, dzięki dużym przeszkleniom

 


 Okucia

Drzwi uchylno-przesuwne w systemach IGLO 5 oraz IGLO ENERGY wyposażone są w najnowocześniejsze na rynku okucia renomowanych firm GU oraz MACO. Podstawową cechą nowych okuć, jest możliwość równoległego odstawienia skrzydła i równoczesne jego zaryglowanie. Dzięki temu proces wymiany powietrza może być prowadzony nawet podczas naszej nieobecności w domu, co daje nam możliwość wentylacji bez otwierania stolarki. Drzwi dzięki nowoczesnemu systemowi okuć otwierają się i zamykają z wyjątkową łatwością, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Dzięki technicznie nowej koncepcji łuku prowadnicy wózki dają się łatwo i precyzyjnie ustawić z pozycji uchylnej do pozycji otwartej (przesuwnej) i z powrotem. Dzięki ergonomicznie ukształtowanej klamce aluminiowej każdą czynność można wykonywać jedną ręką, co wpływa na funkcjonalność stolarki.


Kolorystyka

Kolorystyka PCV

 


Zdjęcia

Okno

Okno